Velké obavy o zdraví čtyř a půlletého děvčátka z Vlašimské ulice prožívají její rodiče a sourozenci. Dítě si hrálo u domu na trávníku a bodlo se o odhozenou použitou injekční stříkačku. Tam velmi pravděpodobně posloužila někomu z místní narkomanské komunity ze sousedního domu.
„Nevíte, co to je za hrůzu, čekat do Vánoc, jestli se dcera náhodou nenakazila,“ posteskla si matka s tím, že v okolí se moc dobře ví, kdo je v lokalitě na drogách závislý. Kromě nebezpečí nákazy virem HIV, jehož přítomnost definitivně vyloučí až následná vyšetření, se mohla dívenka nakazit hepatitidou.
„Lokalitu na Flusárně monitorujeme, už kvůli těm rozebíračům aut, kteří kolem domu dělají nepořádek,“ uvedl velitel městské policie Vladislav Janák. Mezi další místa, kde se schází partičky feťáků, podle něho patří na Karlově lokalita Pod Klášterkou.

Kromě Flusárny evidují strážníci jako rizikovou také Klášterku a vnitroblok

„Tam strážníci na přelomu února a března také našli použité injekční stříkačky,“ dodal. Na jejich sběr má městská policie kontejnerek, jehož obsah předávají benešovskému kontaktnímu centru pro drogově závislé. „Injekce sbíráme v chirurgických rukavicích s pomocí takové chňapky, aby strážníci nepřišli s pravděpodobně kontaminovaným materiálem do styku,“ upřesnil Vladislav Janák s upozorněním, aby se občané v případě nálezu injekční stříkačky nepokoušeli jí sami sebrat a nález nahlásili policii. „V takovém případě prohledáváme širší okolí nálezu, jestli se tam neválí ještě další. V každém případě se na konkrétní místo následně při hlídkové činnosti zaměřujeme. Na pískovištích a dětských hřištích naštěstí žádný nález hlášený nemáme,“ doplnil velitel strážníků.
K dalším problémovým lokalitám, jež často kontrolují, podle něho patří vnitroblok mezi Tyršovou a Jiráskovou ulicí, kde se také schází skupinky mládeže.