Letos již pátý ročník benefičního festivalu podpoří onkologické oddělení benešovské nemocnice. “Onkologické oddělení mohou návštěvníci podpořit na festivalu u vchodu akce dobrovolným příspěvkem v minimální hodnotě padesát korun, za který získají nejenom originální festivalový odznáček, ale i mnoho hodin muziky a pokoukání,” podotkl tiskový mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek. Finanční příspěvky návštěvníků budou následně využity ke zlepšení komfortu prostředí onkologického oddělení, vedení nemocnice by rádo zainvestovalo do čekárny na oddělení. Stejně tak všichni účinkující podporují tuto akci, a to jako každý rok, tím, že vystupují bez nároku na honorář.

Program festivalu začne ve 13 hodin a skončí dvě hodiny před půlnocí, ve 22 hodin. Během dne se na pódiu vystřídá šest hudebních souborů a skupin. “Festival zahájí ve 13.30 hodin s velkým nadšením kapela Poprask z Integrovaného centra sociálních služeb Odlochovice. A potom následuje seskupení Pohoda team. Obě kapely nám připomenou mnoho velkých hitů domácí produkce, které všichni známe a můžeme si je společně zazpívat,” doplnil Petr Ballek. Navíc zajímavostí je, že v obou těchto kapelách hrají a zpívají také dva zaměstnanci benešovské nemocnice.

Hudební program od 15.30 oživí i jiná, doprovodná akce. Na festival totiž zamíří účastníci Club Jeep Czech Republic z. s. v rámci svého mezinárodního víkendového letního srazu. A v areálu benešovského pivovaru vystaví na 60 až 80 automobilů značky Jeep, které si budou moci všichni zájemci prohlédnout. “Na Open Door Hospital Fest dorazí klubová spanilá jízda vypravená z akce Jeep Parade 2018. Návštěvníci mohou očekávat desítky automobilů Jeep v různém stupni úpravy i roků výroby. K vidění budou jak válečné a poválečné modely, tak také nejnovější seriově vyráběné modely Wrangler JK , Compass, nebo Renegade. Chybět nebudou ani rarity. Celou kolonu povede Jeep Comanche MJ long bed, v tomto stavu jediný kus v České republice,” dokončil Petr Ballek.

Po představení automobilů Jeep se mohou návštěvníci festivalu těšit ještě na několik hudebních vystoupení. Kapela RockTom rozezní areál pivovaru od 16.30 hodin a pro fanoušky bude mít připravenou i novinku. A to v podobě nového CD, které se jmenuje “Jinej směr. Od 18 hodin zahraje skupina Procity, která hraje vlastní skladby doplněné o známé hity rockové a popové hudební scény. Jejími leadery jsou Ladislav Tupý s manželkou Veronikou. A mimo jiné na bicí v tomto uskupení hraje i Daniel Marczell, leader a zpěvák kapely Czechit.

Smoke on the water od Deep Purple nebo Paranoid od Black Sabbath a další světové pecky uslyší návštěvníci festivalu od 19.30 hodin v interpretaci kapely Ruce nohy. Na závěr akce, od 21 hodin, vystoupí skupina Ultima. Kapela pochází z Ledče nad Sázavou a často diváky zaujímá svým osobitým pojetím muziky a někdy až kontroverzními texty. Stylově by se dala zařadit mezi Nu-metal/rap/electro. Letos na jaře vydala nové CD "Všechno je jinak", s kterým jela jarní tour se známou kapelou Škwor.