Zafandit si společně s ostatními láká mnoho lidí. “Miluji tu atmosféru, kdy všichni fandí jednomu týmu, našemu národnímu. Proto rád chodím koukat na přenosy do hospod,” prozradil fanoušek hokeje, Lukáš Pacovský.

Prioritou pro některé milovníky tohoto ledního sportu je ale stále teplo domova. Ti, kteří si raději pustí televizi v obývacím pokoji, většinou tvrdí, že si tak lépe a v poklidu vychutnají průběh zápasu. “Vadí mi, když musím poslouchat komentáře ostatních, že tohle byl nebo nebyl faul. Doma mám klid,” řekla fanynka Lucie Jestřábová.

Variant, kde sledovat hokej, není na Benešovsku mnoho. Ještě před rokem mohli zájemci sledovat přímý přenos zápasů na Masarykově náměstí v Benešově. Letos se ale promítání neuskuteční. “Netuším, proč se letos promítání nekoná. Nikdo mi o pořádání tohoto typu akce neřekl, proto předpokládám, že se nic obdobného konat nebude,” poznamenala Eva Otradovcová, pracovnice Tiskového a informačního centra Benešov.

Rodiče předškoláků se učili první pomoc.
První pomoc si vyzkoušeli na vlastní kůži rodiče

V minulosti si mohli diváci užít promítání hokejových zápasů i v Sázavě, ale to jen pouhý rok. Velké plátno roztáhli organizátoři u zdejšího náměstí Voskovce a Wericha v roce 2005, a při těch nejžádanějších utkáních bylo na místě až několik set lidí. “O promítání byl velký zájem, a bylo to asi také kvůli tomu, že jsme ten rok vyhráli. Organizačně to bylo ale náročné. Já, coby velký fanoušek, jsem si skoro nic neužil. Důvod, proč promítání nadále nepořádáme, je ale kvůli tomu, že několik ročníků se konalo v čase, kdy se promítání nedalo uskutečnit. Ale to neznamená, že jsme nad touto akcí zlomili hůl,” řekl jeden z pořadatelů promítání v Sázavě, Radek Tupý. Ten poznamenal, že i když nyní nepromítá pro veřejnost, stále fandí alespoň v menším kruhu mezi přáteli. Soukromé vysílání zápasů pořádá na své zahradě.

I když se v okrese žádné velké promítání Mistrovství světa v hokeji nekoná, zájemci i tak mají možnost sledovat utkání ve společnosti, a nejen prostřednictvím televize. Některé hospody či restaurace mají dokonce vlastní plátno. Zkrátka v každé druhé hospodě či restauraci, jak ve městech, tak na vesnicích, mohou fanoušci koukat na hokejové mistrovství. “U nás budou určitě zápasy puštěné, už dnes budeme v baru fandit. Máme velké plátno i televizi,” poznamenal zaměstnanec Bowling Bar v Týnci nad Sázavou. Plátno si mohou zájemci užít také v Benešově v Restauraci U Kováře nebo ve Voticích v Restauraci U modré kočky.

Televizi s hokejovým přenosem budou mít dnes puštěnou třeba i ve Vlašimi v Kavárně Žirafa, v Restauraci U medvěda nebo v Hotelu Vorlina. V Sázavě si u hokeje zafandí třeba ve Sklářské pivnici nebo v Restauraci U Libora.

Ilustrační snímek.
Příměstské kempy hlásí plno. Volno mají pro náhradníky