A to jak klientů evidovaných coby uchazeči o zaměstnání, tak těch, kteří si sem přichází vyřídit dávky hmotné nouze, dávky pro zdravotně postižené a příspěvky na péči.

„Za tím, co jsem v minulém článku řekla, si stojím. Skutečně tady nejsou žádné fronty a s navýšením práce jsme se vypořádali myslím dobře,“ opětovně uvedla Eva Ulrichová, zástupkyně ředitelky Úřadu práce Benešov.

Připouští, že od začátku tohoto roku navštěvuje jejich úřad větší počet lidí, než tomu bylo doposud. Nic méně na rychlosti a kvalitě vyřizování žádostí klientů se to nijak výrazně neodráží.

Aby benešovský ÚP vyšel svým žadatelům skutečně maximálně vstříc, umístil po budově orientační šipky, dveře označil viditelnými cedulemi, co v kterých je možné vyřídit, a podobně.

„Opravdu to, co mohou lidé vidět v televizi u nás neplatí. Žádné bedny s nevyřízenými žádostmi, žádné nekonečné fronty. Jen pro zajímavost. K dnešnímu dni mám v počítači zadaných 750 žádostí na mobilitu a na stole mi jich zbývá maximálně pětadvacet. A ty dnes určitě dodělám,“ vysvětlila Ulrichová a přiznala, že co může být o pár dní opožděné jsou výplatní termíny. Ale zákonné lhůty jsou dodržené.

Ani oslovení klienti si na pružnost pracovníků ÚP Benešov nestěžují. Potvrzují, že pokud nejdou při příchodu na úřad ihned na řadu, čekací doba nepřekročí deset minut. Ze sedmi dotazovaných respondentů byla jen jedna žena, která měla opačný názor.

„Myslím si, že je tady chaos a vůbec to nezvládají. Tam, co jsem chodila předtím byli rychlejší,“ uvedla Helena, bydlící kousek od Benešova, která navštívila benešovský ÚP poprvé, aby si tam vyřídila sociální dávky.

Negativní postoj vůči úřadu a jeho úředníků měla i přes skutečnost, že v čekárně bylo v té chvíli asi pět lidí a ona šla na řadu jen několik minut poté, co do budovy Úřadu práce Benešov vstoupila.

Je na ÚP zmatek?
Silvia Skalová, Benešov
My si jdeme pro rodičovský příspěvek, ale že by tady v Benešově byl nějaký zmatek mi tedy vůbec nepřipadá. Přišla jsem před pár minutami a už půjdu na řadu. Sice jsem tady poprvé, ale nevypadá to, že by tady byly někdy fronty.
Markéta Jíchová, Benešov
Já tady jenom čekám na kamarádku. Nic méně jak to tak sleduji, to co říkají v televizi na Benešov vůbec nepasuje. Přišly jsme sem, kamarádka šla hned na řadu a teď na ní čekám asi deset minut. A jak vidíte, je tu téměř prázdno.
Lenka Hašková, Benešov
Jsem na benešovském ÚP evidovaná jako uchazeč o zaměstnání, ale chaos tady rozhodně není. Je tu jenom hrstka lidí. Určitě záleží, který den a v kterou hodinu přijdete. Byla jsem tady v září a to byla fronta. Ale teď tu není nikdo.