Za úkol budou mít snížení nebezpečí úrazu a zvýšení komfort služeb pro občany.

První poměrně zásadní změny čeká už u vchodových dveří. Stávající jsou vyrobené z ocelového plechu. Jejich váha? To nikdo neví. Pocítilo ji však už několik lidí, jimž žáruvzdorné a v podstatě téměř nedobytné dveře přirazily prsty.

Takové události se už na radnici hned při vstupu do ní staly, proto nyní přicházejí zásadní změny.

„Současné dveře sice zůstanou na svém místě, ale ve všedních dnech budou stále otevřené, takže se sníží nebezpečí úrazu,“ vysvětlil místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Aby se z vytopené radnice neztrácela drahocenná energie, vznikne ve vestibulu, hned za vstupními dveřmi hydraulický dveřní mechanismus s takzvanou tepelnou clonou. „Tyto dveře budou na fotobuňku a proto samozavírací,“ připomněl Tichovský.

Další výraznou novinkou bude přesun pokladny z prvního patra do přízemí. Ve vestibulu je jeden z výklenků využívaný pouze pro instalaci kávového automatu. Ten po drobné přestavbě zmizí a nahradí ho právě pokladna.

Náklady na stavební úpravy vestibulu by podle místostarosty neměly přesáhnout 400 tisíc korun. Prostředky na tuto investici má radnice uložené na kontě rezervního fondu.