Na výstavu se v pátek 8. prosince vydali také žáčci ze Základní školy Postupice. A byli nadšeni. Společně s průvodkyní se dozvěděli něco o vánočních tradicích i si mohli prohlédnout různorodou výzdobu. V neposlední řadě si také mohli zakoupit dekorace, a zároveň tím přispět na tloskovské centrum, odkud výrobky pocházejí.Cílem výstavy Kouzlo Vánoc je podle pořadatelek oživení vánočních tradic, i těch staročeských. Na výrobě všech dekorací se podíleli zaměstnankyně DDM Benešov spolu s některými dětmi, které docházejí do místních kroužků. Expozice může posloužit návštěvníkům i jako návod, jakou vánoční výzdobu si lze doma vyrobit.

Ti, kteří si s výrobou nevědí rady nebo chtějí tvořit společně s jinými nadšenci, mohou dorazit v neděli 10. prosince na Masarykovo náměstí v Benešově. Od 14 do 16 hodin si budou moci zájemci vyrobit, spolu s pracovnicemi benešovského DDM, různorodé ozdoby na stromeček. Akce nese název Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky.

Samotná výstava Kouzlo Vánoc je přístupná až do 22. prosince, vždy ve všední dny od 9 hodin do 17.30. Mimořádně bude expozice otevřená i v neděli 10. prosince, od 14 hodin do 16.30.