Dalších pětadevadesát zcela nových bytů získají zájemci o bydlení v centru Benešova. Osobní údaje do pořadníku, jako to praktikuje benešovská radnice u uchazečů o městské byty, ale vyplňovat nemusejí.

Byty postaví nákladem dvě stě milionů korun soukromý investor a ten je následně také prodá. „Cena bytu je pětatřicet tisíc korun za metr čtvereční,“ uvedl jednatel investora, benešovské firmy Benti, Lubomír Odstrčil.

Adresa místa stavby je zatím Táborská 411. Noví majitelé bytů už ale budou bydlet na Husově náměstí, i když objekt vznikne částečně i na místě starého domu. Jak je to možné? Celý prostor se totiž díky odstranění nepotřebných objektů otevře směrem k Husovu náměstí.

„Po získání povolení na demoliční práce jsme je už také zahájili,“ potvrdil Odstrčil.

Právě bourání bude v nejbližších několika měsících asi nejmarkantnějším ukazatelem investorského záměru. Boření už začalo u starého domu v Táborské 411. Ale za své vezmou i nefungující a polorozpadlé vojenské dílny bezprostředně sousedící s Táborskou ulicí.

„Demoliční práce ukončíme v půlce ledna,“ připomněl Lubomír Odstrčil.

Samotné zahájení stavby by mělo odstartovat nejpozději v únoru. Začátek budování neohrozí ani případné mrazy.

Geologický průzkum totiž ukázal, že v místě stavby byla kdysi rokle, je tam tedy nezhutněné podloží. Proto zhotovitel musí nejprve vyhloubit pět až deset metrů hluboké jámy pro železobetonové piloty. A jim mráz díky zapuštění do země neuškodí.

Objekt s dvěma podzemními podlažími s 200 garážovými stáními a sklepními kójemi bude mít sedm nadzemních pater. „Pokud obyvatelé bytů nebudou stát o garáž, nabídneme je dalším lidem,“ dodal jednatel Benti Lubomír Odstrčil.