Velkou radost udělala organizátorům účast dětí neorganizovaných, které projevily velké nadšení, a které se v nejbližší době stanou členy kladrubského rybářského kroužku. Tam se budou malí rybáři připravovat na složení zkoušek a zařazení do cechu rybářského.Každý závodník, při druhých rybářských závodech, musel nejdříve dokázat svoje znalosti při poznávání rybích druhů. Následovala příprava na lovných místech a následně nebránilo nic tomu, aby se ozval první signál, kterým bylo zahájeno krmení. Pět minut poté, druhým signálem, závod mohl začít. Při tříhodinovém závodu nachytali malí rybáři několik sivenů, pstruhů, plotic a kaprů. Největšího kapra měřícího 53 centimetrů ulovili hned dva závodníci, Ondřej Coufalík a Josef Štefanica. "Josef však nachytal celkově více ryb a dle regulí se stal tím, který si odnesl cenu za největší rybu," upozornil Jan Porhansl za ČRS MO Kladruby.

Po posledním signálu, který ukončil závod lovu ryb udicí, následovala malá pauza na občerstvení. Po zaslouženém jídle se závodníci vydali po břehu rybníka na několik stanovišť, kde na ně čekaly připravené dovednostní soutěže, za jejichž splnění získávali drobné ceny. Nechyběla též druhá část klání v rybolovné technice, házení udicí na terč. Z ostatních soutěží si opět velkou oblibu získala střelba ze vzduchovky na terč.Nakonec organizátoři vyhodnotili veškeré výsledky a nic nebránilo počít se slavnostním vyhlášením výsledků. Prvních pět dětí v každé kategorii a tři nejlepší v rybolovné technice si odnesli hodnotné ceny od našich sponzorů. Vítězi v obou kategoriích se stali členi kladrubské organizace ČRS MO Kladruby Pavel Hošek a Ondřej Havel. Rybolovnou techniku ovládl příbramský Tomáš Syrovátka. Oceněna byla i nejlepší rybářka Andrea Hanžlová z Kladrub, která byla v kategorii starších celkově třetí.

Letošní druhé dětské rybářské závody byly též impulzem k podpoře akce Kočár pro Nelinku, kterou organizoval Středočeský územní svaz, a do které se i kladrubská organizace aktivně zapojila a přispěla Nelince na nový vozík.