V Petrovicích u Bystřice vítr brzy ráno utrhl střechu a sroloval ji na okraj objektu. V Líšně, další obci u Bystřice, se zase vyvrácený strom opíral o další stromy a hrozilo, že se zřítí na dům. Jak se hasiči z HZS Benešov od oznamovatele v líšeňském zámku dozvěděli, byl tam k dispozici bagr. Tento stroj nemohl ale využít autobus, který zastavil před stromem zříceným na silnici z Čeňovic do Střížkova.

Kmen nakloněný nad vozovkou ohrožoval také motoristy jedoucí z Těškovic do Studeného u Křivsoudova.

Ale ani déšť se sněhem nezabránil požáru staré trávy v konopišťském zámeckém parku. „Oznamovatel, který jel kolem parku tam viděl plamen,“ uvedl Josef Setnička s tím, že i toto hlášení hasiči vyrazili prověřit.

Důsledkem nědělního vichru nebyly jen popadané stromy. Plno domácností muselo přečkat i včerejší den bez elektřiny. Přes 24 hodin nešel proud v Roudném, kde má objekty Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice. Kvůli tomu jim netekla voda a nemohli si ani zatopit. Oběh vody v radiátorech totiž zajišťují elektrická čerpadla.

„Počasí se umoudřilo – a i díky tomu se nám dařilo poruchy opravovat, nové nepřibývaly,“ poznamenala Soňa Holingerová ze společnosti ČEZ Distribuce. Přesto na obnovení dodávek elektřiny čekaly ještě během včerejšího poledne nejen jednotlivé lokality, ale i celé oblasti, kde se dosud nepodařilo připojit ani trafostanice.

V celých středních Čechách byla nejtíživější situace právě na Benešovsku, zejména v obcích v okolí Vlašimi a u Louňovic pod Blaníkem.

Pro Benešovsko měly ráno příznivou zprávu také Česká dráhy. Už v půl šesté se podařilo obnovit provoz na páteřní trati spojující Prahu s Českými Budějovicemi.