Vítězslav Vršecký si ve středu ráno v Lékárně Nemocnice Rudolfa a Stefanie koupil léky předepsané na receptu. Nebylo mu ale jasné, proč nedostal od nemocnice slevu. „Ptáme se těch zákazníků, kterých se to týká. Záleží na součtu doplatků na receptu,“ vysvětlila vedoucí Lékárny Nemocnice Rudolfa a Stefanie Daniela Kolbabová.

Pokud je součet doplatků na receptu menší, než třicet korun, má zákazník právo na slevu, kterou mu lékárnice nabídnou. Jestliže je ale doplatek vyšší, než třicet korun, právo na slevu nemá. „Když by měl pacient doplácet sto korun, nabídku na slevu nedostane a na účtence se automaticky odečte třicet korun. Jenomže podle zákona se musí platit regulační poplatek třicet korun. Když pak tuto sumu přičteme, cena se dostane na původní hodnotu doplatku,“ uvedla vedoucí nemocniční lékárny.

Pokud zákazník slevu dostane a využije ji, tak jedině na léky, kde je doplatek do třiceti korun. „V tomto případě by člověk kdekoliv jinde v lékárně musel zaplatit třicet korun. U nás sice také zaplatí, ale se slevou je jeho výdaj nulový,“ sdělila vedoucí Daniela Kolbabová.