„Škola dosud nesplňuje hygienickou vyhlášku. Její vedení tudíž požádalo o výjimku s tím, že nejpozději do roku 2010 se vše musí uvést do souladu s evropskými normami. Ve třídách například chybí nastavitelné lavice a židle, odpovídající osvětlení či bezbariérový přístup mezi jednotlivými pavilony,“ říká starosta obce Antonín Bašta a zároveň poukazuje na další problém, tím jsou velké tepelné ztráty školského zařízení. „Potřebujeme zateplit plášť a střechu budovy, současně vyměnit okna a dokončit úspornější a šetrnější vytápění k přírodě, na které přecházíme. V nevyhovujícím stavu je i tělocvična. Dva roky také mluvíme o víceúčelovém hřišti s umělým povrchem pro míčové hry a s atletickou dráhou. Otázka je, kdy se dostaneme k penězům, pracujeme na tom,“ dodal.
Vedení obce se v letošním roce chce více zaměřit na osady, především půjde o posílení veřejného osvětlení a opravy komunikací. Ve Stříteži se lidé mohou těšit na dokončení rozvodu vody, počítá se s vybudováním vodovodu a kanalizace. Oprav se dočkají některé hasičské zbrojnice, v Martinicích zase kaplička.
„Uvažujeme také o zřízení muzea bývalých Dolních Kralovic se sídlem v kulturním domě, kde chceme odpovídající prostory přistavět,“ dodal starosta.⋌(rou)