Platí to pro likvidaci komunálního odpadu, dodávek pitné vody i likvidaci té splaškové. Jinak to ale v Benešově bude s cenou tepla a teplé vody. Ta se podle vedení radnice v nejbližších měsících měnit nebude.

„Nemám od ředitele Městských tepelných zařízení (MěTZ) Benešov žádné informace o tom, že by se cena měla zvyšovat,“ řekl benešovský starosta Jaroslav Hlavnička s tím, že cena pro spotřebitele se odvíjí od ceny nakupovaných komodit.

V tomto případě od ceny plynu, který do Česka proudí ze zahraničí. Právě toto médium využívají MěTZ k ohřívání vody.

Pořízení bytu v novém domě se lidem zřejmě brzy ještě více prodraží.
Byty podraží, varují developeři. Kvůli nabíjení elektromobilů

Benešov má v tuto chvíli plyn nakoupený za už dříve stanovenou cenu. A dokud sjednané období neskončí, nemají MěTZ respektive město důvod cenu tepla odběratelům zvyšovat.

Podle předsedy dozorčí rady MěTZ Benešov Romana Lajperta má městská obchodní společnost zasmluvněnu cenu plynu na větší část příštího roku. Pak bude muset médium nakupovat.

Toaletní papír.
Zdražuje už i toaletní papír. Zásobte se, radí Čechům ekonom

„Díky výstavbě kogenerační jednotky na Spořilově vyrábějící elektřinu, kterou město prodává do distribuční sítě, se cena tepla v Benešově v posledním období dvakrát snižovala. Máme proto pro očekávané zdražení určitý polštář a zdražení by nemělo být tak hrozné, jako v jiných městech,“ míní Lajpert.