Přitom by jich mohlo ještě
o pět více. Jenže Komunistická strana Čech a Moravy nominovala na volby, které se uskuteční v pátek a také v sobotu 11. října právě o oněch pět kandidátů méně.

Pokud se podíváte na věkové rozvrstvení uchazečů o posty votických zastupitelů, pak právě strana s červenou peckovinou v logu dominuje před dalšími osmi kandidujícími stranami zcela suverénně.

Lídrem komunistů je důchodce Josef Křížek (65 let) 
z Mysletic. Datem narození zapadá do nejpočetnější, čtyřicetičlenné věkové skupiny votických kandidátů nad 60 let. Kromě lídra komunistů Josefa Křížka se o votickou radnici uchází také dalších deset lidí na kandidátce KSČM, kterým je šedesát a více let.

Příjmení Křížek není ve votické komunální politice neznámé. Například v roce 2006 kandidoval za Stranu zelených Pavel Křížek, zakladatel Ochrany fauny Votice a suverénně dostal nejvíce hlasů – 705. Starostou se ale nestal a v dalších volbách se už neangažoval.

Dalších osm volebních stran a sdružení usilujících o přízeň votických voličů, má už předepsané počty kandidátů naplněných.
Platí to i o novém hnutí ANO 2011, které ve Voticích na seznamu stran dosud nefigurovalo. Na jeho čele do boje o radnici vyrazí čtyřiatřicetiletý profesionální hasič Martin Rataj.

To tradiční politická síla, Česká strana sociálně demokratická, bude usilovat o náklonnost volících občanů města s lídrem Jiřím Čápem (47). Ten se živí jako právník.

Trochu tajemně se tváří kandidátní listina Křesťansko-demokratickou unie – Československá strana lidová. Lídrem, přesněji lídryní, je současná starostka Votic Jana Kocurová (55). Ta však v kolonce povolání neuvádí to, že je starostkou, ale to, že je ředitelkou mateřské školy.

Jana Kocurová kandidovala podle dostupných informací Českého statistického úřadu poprvé už v roce 1994, ovšem jako řádná členka ODS na její listině. Stala se tehdy třetí nejoblíbenější zvolenou zastupitelkou. Další volby za čtyři roky vynechala a vrátila se až na kandidátce KDU-ČSL v roce 2002 jako nestranička. Od té doby její popularita mezi voliči stoupá a vrcholu dosáhla právě v posledním hlasování před čtyřmi roky, kdy jí ve Voticích dalo hlas 675 lidí a žádný z kandidátů na takové číslo nedosáhl.

Účelové volební sdružení pod jménem Občané.cz vede do hlasování místostarosta Votic Tomáš Válek (60).

Další tradiční partaj, Občanská demokratická strana má včele svého člena, čtyřiačtyřicetiletého pekaře Jana Kučeru.
Sdružení nestraníků je všeříkající název pro partu lidí, která chce změnit dějiny Votic a zapsat se jako její hybná síla. Kandidátem číslo jedna je vedoucí technických služeb Miroslav Kaňka (60).

Také ve Voticích se o přízeň voličů bude ucházet Volba pro město. Pokud zvítězí, příštím starostou Votic by se mohl stát její lídr Petr Vodňanský, pětačtyřicetiletý investiční referent.

Votičáci s podporou TOP09. To není výmysl redakce Benešovského deníku, ale skutečný název volebního seskupení, v jehož čele stojí někdejší starosta města Jiří Slavík. Je členem strany TOP09, je mu 46 let, bydlí na Beztahově a v kolonce zaměstnání píše, že je specialista v oblasti nemovitostí. Poprvé kandidoval jako řádný člen České strany národně socialistické na kandidátce KDU-ČSL v roce 1998. Votičáci mu tehdy dali 741 hlas. Největší podporu veřejnosti však měl o čtyři roky později, když oslovil 1175 lidí. To už kandidoval bez politické příslušnosti na listině KDU-ČSL. Od té doby jeho popularita klesá. V roce 2006 ho volilo 553 lidí a při posledních volbách do obecních zastupitelstev už jen 409. To však už byl znovu straníkem, tentokrát člen TOP09.