Právě tak se jmenovalo představení Hudebního divadla dětem, které přijelo do Kulturního domu Blaník ve Vlašimi pobavit a rozesmát děti z mateřských a základních škol z Vlašimi a okolí. Ti na oplátku svým zpěvem a dobrou náladou provázely protagonisty po celou dobu představení, které bylo napsané na motivy pohádek O pejskovi a kočičce z pera známého malíře, spisovatele, fotografa, grafika a knižního ilustrátora Josefa Čapka.

„Představení na Čapkovu tvorbu navazuje nejen dějem pohádek, ale i myšlenkami, které do díla spisovatel vepsal. Autorka představení a písniček Michaela Novozámská tyto myšlenky rozvíjí a předává malým divákům," uvedl Milan Balla, člen Divadla dětem s tím, že s hereckým kolegou Tomášem Krečmerem si Michaela diváky rychle získala, děti setřásly počáteční trému a zpívaly od začátku s oběma herci.

„Takováto pěvecká pomoc je tou nejmilejší odměnou pro nás na jevišti. Když se k nám děti přidají se zpěvem od prvního taktu písně, kterou jim samozřejmě s Tomášem Krečmerem předzpíváme, představení má pak tu správnou atmosféru," pochvalovala si Michaela Novozámská, autorka představení.

To se ve Vlašimi podařilo a tak mohly děti nejen naplno prožít tři pohádkové příběhy, ale i vidět, že pejsek je trochu popleta, když s kočičkou zašíval roztržená kaťata, dívat se, jak malí andělíčci, které ztvárnily právě děti vybrané z publika, zdobí chudou noční košilku, a nakonec pomohly hercům upéct dort z dobrot, které chutnají kočičkám a pejskům.

„Bylo to u vás moc hezké a my se už těšíme na další shledání a představení, se kterým v červnu přijedeme s dětmi oslavit Den dětí," dodala Michaela Novozámská po obou dopoledních koncertech.