„Čas adventu se pomalu blíží a s ním i příprava na Vánoce. Pro všechny, kteří rádi tvoří a zároveň se chtějí v předvánočním shonu na chvíli zastavit a vychutnat si kouzlo adventních dní, připravil Spolkový dům hned několik zajímavých řemeslných akcí,“ uvedla Eva Hájková, vedoucí domu.

Již v sobotu od 9 hodin se v přednáškovém sále Spolkového domu uskuteční Kurz výroby medových perníčků, který povede zkušená perníkářka z Pravonína, Miluše Slabá.

„Účastníci se seznámí s tím, jak zadělat kvalitní perníkové těsto, ze kterého potom vykrojí různé vánoční tvary perníčků,“ upřesnila Hájková.

Součástí kurzu bude samozřejmě také společné pečení a lektorka nakonec své žáky seznámí i se základními technikami zdobení.

Další tvořivý kurz výroby vánočních svíček ze včelího vosku povede Jaroslav Forman z Louňovic. Uskuteční se v neděli 6. prosince od 9 hodin a účastníci se na něm seznámí se dvěma technikami výroby svíček ze včelího vosku – stáčením mezistěn a odléváním do forem.

Oba kurzy pořádá v rámci projektu Živé tradice Podblanicka Spolkový dům Vlašim společně s vlašimskou organizací Českého svazu včelařů.

Obě akce jsou určeny zájemcům od 18 do 60 let. Kurz vánočních perníčků i voskových svíček má lidem přiblížit tradiční české techniky.