Proto se, coby předsedkyně Občanského sdružení zdravotně postižených Poříčí nad Sázavou, společně s ostatními členy sdružení rozhodla sběrem víček od PET lahví pomoci Mírovi v jeho nelehkém boji s touto zákeřnou nemocí.

„Vím, že sběr těchto plastových uzávěrů pro postižené lidi je hodně rozšířený. A protože jsme z Benešovska, našli jsme si na internetu tohoto klučíka a rozhodli se, že pomůžeme právě jemu," vysvětlila důvod sbírky Jana Horáková s tím, že pod hlavičku benešovského sdružení spadají ještě obce Mrač, Nespeky, Městečko a Borová Lhota.

Zhruba třicet kilogramů víček od PET lahví sbírali dobrosrdeční důchodci, kteří podle slov Jany Horákové nemají příliš mnoho peněz, proto chtějí Mirkovi přispět na jeho léčbu alespoň tímto způsobem, asi půl roku. A ve sbírce hodlají pokračovat.

„První sbírky se všichni naši členové nezúčastnili. Ale když teď uvidí, jak vlastně odpadky dokáží pomoci, určitě se v druhém kole přidají a nasbíráme toho daleko víc. A kdyby to nebylo pro tohoto chlapce, tak je spoustu dalších lidí, kteří pomoc potřebují," dodala závěrem předsedkyně sdružení zdravotně postižených, jejíž věrnou přítelkyní je čtyřměsíční fenka Nelinka. Foto:Deník/Martina Křečková