„Tohle není oslava založení základní školy v Postupicích jako takové, první písemná zmínka o škole v obci pochází už z roku 1712, ale oslava otevření nové budovy," vysvětlila v úvodu ředitelka ZŠ Postupice Miroslava Ottlová s tím, že stará budova školy stojí na náměstí.

Mateřská škola pak začala v obci fungovat v roce 1977 a v roce 2002 přišla pod správu základní školy. Zatímco hlavní oslavy se konaly v sobotu 
14. května, zájemci z řad veřejnosti se mohli už v pátek 
13. května zúčastnit, v rámci Dne otevřených dveří vyučovacích hodin.

„Probíhala normální výuka, která nebyla Dni otevřených dveří nijak přizpůsobena," odpověděla ředitelka školy na otázku, zda se tyto páteční vyučovací hodiny něčím lišily od těch běžných.

Oslavy 65. výročí Základní školy Postupice se konaly od 10 do 19 hodin a program byl opravdu bohatý. Zatímco v dopoledních hodinách si mohli příchozí prohlédnout zrekonstruovanou školu a školku, shlédnout výstavu fotografií, ať už historických, tak těch novodobých, či si třeba zalistovat v kronikách školy, odpoledne čekalo na návštěvníky vystoupení v podání žáků školy, a Bářina loutkového toulavého divadla, které zahrálo pohádku Pasáček vepřů.

"Nejen pro děti, ale i jejich rodiče připravila paní učitelka Veronika Suková Honbu za pokladem, kdy mohou v areálu školy hledat kešky, další naše mladá paní učitelka Tereza Moravcová bude před publikem provádět různé chemické pokusy, a paní učitelka Michaela Šetková vymyslela kvíz pro rodiče, takže si na interaktivní tabuli mohou prověřit své vědomosti," představila krátce před zahájením oslav další body programu Miroslava Ottlová s tím, že nebude chybět ani občerstvení a pro děti, které si budou chtít pohrát, dětský koutek.

„Hlavně bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům za to, že obětovali svůj volný čas k tomu, aby podpořili dobré jméno školy," dodala ředitelka ZŠ Postupice.