Obec spustila v úterý 1. října projekt Asistent v dopravě.

„Každé ráno od sedmi hodin do tři čtvrtě na osm převádí na přechodech pro chodce v centru obce děti proškolené asistentky, vybavené reflexními vestami, zastavovacími terčíky a baterkami," vysvětlil poříčský starosta Jan Kratzer, který zároveň uvedl, že projekt je dalším z řady programů, které si berou za cíl zvýšit bezpečnost dětí a chodců na poříčských silnicích.

Už letos na jaře nechalo vedení obce nainstalovat na vjezdech do Poříčí nad Sázavou zastavovací semafory s radarovým měřením, v létě pak v několika ulicích přibyly zpomalovací prahy.

„Místní školu navštěvuje denně tři sta dětí z Poříčí, ale i Nespek, Mrače a dalších obcí a jejich bezpečnost je jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba zajistit," zdůraznil Jan Kratzer.

Zvýšit bezpečnost chodců ale není jediným smyslem projektu Asistent v dopravě. Tím druhým je podle slov poříčského starosty podpořit drobným finančním přivýdělkem místní seniory, kteří doprovod dětí zajišťují a aktivně se tak zapojují do výchovy našich nejmenších.

„Věříme, že řidiči na frekventované krajské silnici budou pokyny asistentek respektovat," dodal závěrem starosta Jan Kratzer.