Kdo by si přál, aby se to stalo právě jemu? Snad nikdo. Přihodit se to ovšem může. Proto lékaři doporučují, nezapomenout si sebou na cesty vzít nejen léky, které člověk běžně užívá, ale i něco navíc.

Sluníčko, za kterým se většina lidí o dovolených vydává může zahřát i spálit. V žádném případě by tedy neměli chybět krémy na opalování s odpovídajícím ochranným faktorem. Jeho výši je třeba zvolit podle typu pokožky a místa pobytu. U dětí musí být UV faktor ještě o něco vyšší než u dospělých. Doporučuje se začít s co nejvyšším a postupně, podle opálení a pobytu na slunci ho snižovat.

Bolest hlavy, krku a zvýšená teplota. Další nebezpečí, které může překazit tolik vytoužené dny odpočinku. Určitě je tedy dobré mít u sebe léky tlumící bolest a prostředky na snížení tělesné teploty. Především rodiny s dětmi, které jsou náchylnější na přehřátí nebo naopak na nachlazení, by na Ibalgin, Paralen nebo Nurofen neměli určitě zapomenout.

Doprovodným jevem mohou být i střevní potíže. Proto Imodium či živočišné uhlí by v cestovní lékárničce nemělo rozhodně chybět.
„Mamííí, mě píchla včelááá,“ nebo „au, au, au, já jsem si rozbil koleno.“ Nic, co nejde okamžitě napravit, pokud v kufru nechybí Fenistil, pár náplastí, obinadlo a dezinfekce na drobné oděrky.

Pár věcí, které nezaberou místo v zavazadle, ale zachrání dovolenou.