Čtyři miliony korun hodlalo město uvolnit z rozpočtu na dokončovací práce u sportoviště, které vzniklo na střeše zapuštěných garáží uvnitř panelového sídliště u Pražské ulice.
Takový byl ale původní záměr a plán vytvořený loni. Pak se ale částka mohla snížit o jeden a půl milionu korun. To když vyvstala naděje, že by s investicí pomoci kraj. Jenže nakonec úředníci usoudili, že o takovou dotaci žádat vlastně nelze, proto se suma odepsaná z rozpočtu vrátila do původní výše čtyř milionů.
Z částky nyní zbývá odčerpat poslední peníze. Kolem sportoviště poroste trávník i keře. I laický botanik ale ví, že se tak stane nejdříve na jaře. Nyní je kolem sportoviště „jen“ dokonale upravená ornice se semínky trávy na povrchu. Ta by chodci neměli zašlapat, protože chodníky, které ke sportovištím vedou, jsou už postaveny tak, jak uživatelé hřiště chtěli. Přesně podle dříve vyšlapaných pěšinek.
„Zařízení sportovního i dětského hřiště, ale také lavičky pro posezení chodců jsou už instalovány. Poslední práce se na okolí sportoviště se uskuteční ještě v listopadu,“ doplnil místostarosta Roman Tichovský.