V letošním roce to bylo o to těžší, že z Benešovska se tentokrát přihlásila pouze Základní škola Týnec nad Sázavou.

„My se účastníme pravidelně každý rok. Takže letos to bylo už popáté. Tentokrát naši školu reprezentovalo 15 žáků, bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo postoupit do 2. kola," uvedla Gabriela Semová, učitelka IT ZŠ Týnec nad Sázavou.

Nejlépe se umístil Matouš Biolek z 8. A, který skončil na 376. místě. Ale i to jeho pedagogy potěšilo. Vždyť od postupového místa ho dělily čtyři špatně zodpovězené otázky.

„Letošní neúspěch nás určitě neodradí a těšíme se na příští rok. V jeho průběhu se budeme pečlivě připravovat nejen ve znalostech IT, ale také se zaměříme na logické úlohy," zdůraznila Gabriela Semová, která věří, že v 6. ročníku soutěže IT-SLOT mají její žáci velkou šanci uspět.

Podle jejích slov jsou letošní žáci 8. tříd jsou velmi šikovní v oblasti IT. To dokazuje i druhé místo Tomáše Úterského z 8. B v soutěži ovládání PC a internetu, které se účastnili den před soutěží IT-SLOT.

Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo celkem 118 základních škol z celé České republiky. Zaregistrované školy přihlásily 2820 žáků, z nichž 2417 odehrálo první kolo soutěže. Do druhého, finálového kola, které se bude konat 17. prosince postoupilo pětačtyřicet soutěžících, z nichž pět je ze Středočeského kraje. Po jednom z Kladna, Peček a Říčan a dva potom z Nymburka.

Do prvního ročníku soutěže v roce 2010 se zaregistrovalo 80 základních škol a 960 žáků. Druhý ročník zaznamenal značný nárůst počtu účastníků. Roku 2011 se zaregistrovalo 110 škol a 1740 žáků. Do 3. ročníku se zaregistrovalo v roce 2012 dokonce 123 základních škol s 2567 školáky, přičemž z nich 2253 odehrálo první kolo. Na finálové kolo zatím posledního 4. ročníku IT-SLOT přijelo celkem 28 žáků z 18 škol z celé České republiky. Soutěžící byli například z Českých Budějovic, Plzně či Pardubic.