A tak mohou příznivci prken, která znamenají svět shlédnout v průběhu tohoto měsíce čtyři zajímavá představení různých ochotnických souborů z celé České republiky, většinou však ze Středočeského kraje.

Jako první se včera představil soubor ze Sázavy s hrou Cesta kolem světa za 80 dní.

„V žádném případě nepůjde o obyčejnou Verneovku, ale sázavští divadelníci si podle námětu světoznámé knihy napsali hru vlastní, a ještě přidali své texty a písně. Pokud jste viděli loňské představení Pancho se žení, víte, že bude opět o zábavu postaráno," uvedla krátce před vystoupením jedna z organizátorek Kristýna Červová s tím, že druhý dubnový čtvrtek přijde na řadu návštěva z Libice se známým kusem Blbec k večeři. Ta se loni předvedla pohádkou Měla babka čtyři jabka a pobavila tak spoustu malých diváků. Nutno podotknout, že jde o soubor velmi kvalitní.

Sedmnáctého dubna předstoupí před publikum osobně členové Divadelního spolku Svatopluk Benešov s obnovenou premiérou bláznivé komedie s hořkosladkým koncem a poučením na závěr, Podhorský penzion.

„O její uvedení do podvědomí diváků jsme se snažili již před dvěma lety. Ale bohužel se nám odstěhoval hlavní aktér. Nyní už je zpět a můžeme opět hrát," poznamenala Kristýna Červová.

Přehlídku uzavře nováček, který se v Benešově na Dnech divadla Svatopluk ještě neobjevil. Půjde o soubor z Neratovic a jejich hra Sborovna není rozhodně určena jen pro členy pedagogických sborů.