„Z výsledků šetření se podařilo zjistit, že dívka měla odjet dne 5. srpna 2018 z Týnce nad Sázavou za kamarádkou do Čerčan. Poslední telefonický kontakt s ní měla její matka, a to v úterý 7. srpna 2018 kolem druhé hodiny odpoledne. Matce sdělila, že přijede ještě téhož dne domů v šest večer, ale nedorazila a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu,“ vysvětlila policejní mluvčí Veronika Čermáková s tím, takové chování dívky je opakované. Podle posledních zpráv je možné, že se dívka zdržuje s kamarádkou v hlavním městě.

„Dívka má štíhlou postavu a je vysoká 150 centimetrů. Má snědou pleť a hnědé oči. Delší černé vlasy nosí stažené většinou do culíku. Naposledy byla viděna v bílých džínových kalhotách, černé bundě do pasu, která má na ramenou špatně viditelné tři pruhy. Dále byla oblečena v bílém tričku bez nápisů a motivů. Na nohou měla bílé tenisky, které mají vzadu zeleně svítivý znak. Dále bylo zjištěno, že trpí vadou sluchu a řeči. Léčí se na psychiatrii z důvodu sebepoškozování, proto může mít po těle viditelné jizvy od řezných ran,“ popsala vzhled dívky mluvčí Veronika Čermáková.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Informace o jejím výskytu či pobytu lze nahlásit na kterékoli policejní služebně, na tísňové lince 158, nebo na telefonním čísle 974 871 531.