Turnaje se zúčastní na 350 sportovců z 28 evropských zemí. „Půjde tak o nejprestižnější discgolfovou akci v Evropě,“ uvedl Kryštof Novák z České asociace discgolfu, která evropský šampionát pod záštitou města Benešova pořádá. Organizátor současně připomněl, že discgolfový turnaj se pořádá v zámeckém parku již od roku 2013 a že každým rokem roste jeho význam a kvalita.

Začínal jako Mistrovství České republiky, ale už o pár let později se zařadil do kalendáře EuroTour. Naposledy byl dokonce jako jeden ze čtyř turnajů pořádaných po celém světě i součástí Disc Golf World Tour. Mistrovství Evropy, které v minulosti probíhalo například ve Finsku, Švédsku, Švýcarsku či naposledy Chorvatsku, je tedy dalším milníkem, kterého letos Konopiště dosáhne.

„Českou republiku bude reprezentovat čtrnáct mužů a šest žen napříč různými kategoriemi. V nejprestižnější kategorii Open nebude chybět například Bohdan Bílek, vítěz juniorské kategorie posledního Mistrovství Evropy v Chorvatsku. Kategorii Master zastoupí Lukáš Filandr, jenž se v minulém ročníku umístil z Čechů nejlépe a v kategorii Women nás bude reprezentovat Eva Bínová, pro kterou to bude již pátý start na Konopišti,“ dodal Kryštof Novák. Turnaj bude pro diváky již tradičně velmi atraktivní. Vstupné se neplatí a diváci uvidí na vlastní oči nejlepší hráče celé Evropy i řadu doprovodných soutěží a akcí.