Jeho sbírka historických fotografií, starých pohlednic, známek, poštovních obálek, svatých obrázků, dokumentů vztahujících se k první světové válce a dalších dokumentů zabírá značnou část jeho benešovského bytu v panelovém domě.

K nejcennějším řadí obálky dopisů psaných vězni v koncentračním táboře v Bystřici, kde byl internován i herec Miloš Kopecký. Těch má „jen“ pět, ale vlastní i desítky dopisů českých vězňů z nacistických koncentráků Dachau, Ravensbrück, Flossenbürg či Buchenwald.

Také proto se dá s pravděpodobností hraničící s jistotou tvrdit, že takový soubor už nikdo nikdy nesestaví. Už jen proto, že sběratelských volně dostupných předmětů ubývá a jejich cena je navíc vyšroubovaná do závratných výšek. „Staré pohledy se prodávají za čtyři i více tisíc korun,“ tvrdí Bohumil Zima s tím, že levněji než v Čechách, se nakupuje v Německu.

Když si jako kluk zakládal sbírku, nedělal to s vizí dnešního výsledku. Jeho otec, filatelista tím „nakazil“ i čtyři mladé Zimy, včetně Bohumila. Jiný směr ale jeho hobby nabralo po roce 1974, po smrti otce. Zdědil část jeho sbírky známek.

„V dědictví jsem ale našel také pohlednice, a tak jsem se vydal právě touto cestou,“ vysvětlil sběratel, jehož vedle pohlednic zaujaly i poštovní obálky. Jeho sbírka je „šmrncnutá“ také jeho Benešovem a Benešovskem. Sbírá vše, co s ním souvisí. Proto má doma už přes čtyři tisíce pohlednic z okresu Benešov. Jenže i tam si vytvořil svá pravidla – vše jen do roku 1939.

A protože vedle Benešova leží Konopiště, nemůže v kolekci chybět ani to a vše, co s ním souvisí. Třeba patnáct set pohlednic se jeho oblíbeným císařem Františkem Josefem I. „Jedna taková pohlednice dneska stojí tři až čtyři sta korun,“ směje nad šálkem kávy v restauraci svých synů.

V jeho archivu lze najít i zhruba dva tisíce pohlednic s dalšími Habsburky. A také jejich originální korespondenci. „Úplně první věci, které jsem k Habsburkům ve své sbírce měl, byly pohlednice s podobiznou Františka Ferdinanda d´Este,“ připomněl benešovský patriot. „Koupil jsem je na burze v Praze. Ale jezdil jsem kvůli tomu po celých Čechách,“ dodal.

Dnes z celé jeho obsáhlé kolekce patří zhruba dvě třetiny právě rakouskému šlechtickému rodu. Kvůli němu byl několikrát i na zámku Artstetten v Dolním Rakousku, kde dnes potomci posledního soukromého majitele Konopiště žijí. Při té příležitosti mu ke stému výročí úmrtí arcivévody Františka Ferdinanda a jeho ženy Žofie věnovala princezna Anita z Hohenbergu dokonce pamětní medaili s vlastnoručně podepsaným certifikátem.

K působnosti Františka Ferdinanda má Bohumil Zima také jeden raritní předmět. Pošta na Benešovsku fungovala už od roku 1830 v Bystřici. Pak ji pán na Konopišti v roce 1901 přenesl do podzámčí. „Hodně si cením obálky s otiskem razítka z otvíracího dne poštovního úřadu na Konopišti s podpisem tehdejšího poštmistra, pana Rauchera,“ dodal sběratel Bohumil Zima.