„U nás nové pacienty registrujeme. Paní doktorka nikdy další klienty neodmítá," potvrdila zdravotní sestra z ordinace dětské lékařky Jany Šárové v Miličíně.

V podobném duchu pak zněla odpověď i dalších dotazovaných zdravotníků z Benešovska. Také u nich není nejmenší problém zaregistrovat své dítě.

„Jestli jsou nějaké pediatrické ordinace, kde nové pacienty neberou, tak náš případ to rozhodně není. My přijímáme stále," uvedla zdravotní sestra z votické ordinace praktické lékařky pro děti a dorost Jiřiny Bažantové.

Ta si prý za svých dvacet let praxe nepamatuje, že by tomu bylo kdy jinak.

„Děti ubývají. Silnější ročníky odchází a tolik nových dětí se nerodí. Takže pokud přijde někdo s tím, že by se k nám chtěl zaregistrovat, není to žádný problém," zdůraznila zkušená zdravotnice.

Ta dokonce prý neví o žádném pediatrovi na Benešovsku, který by nové pacienty odmítal zaregistrovat.

„Tady na Benešovsku neznám žádného dětského lékaře, který by malé děti nepřijímal," dodala zdravotní sestra.

S tímto tvrzením ale nesouhlasí jedna z maminek, která před osmi lety musela nechat svého právě narozeného syna zaregistrovat až v jedné z pražských pediatrických ordinací.

„Když se Kubík narodil, obvolala jsem několik dětských lékařů tady na Benešovsku, ale všichni měli plno," zkonstatovala mladá maminka, která chce ale zůstat v anonymitě.

Zároveň ale připouští, že vše nechala na poslední chvíli, a dokonce o tom, že by její, v pořadí již třetí potomek měl „svého" lékaře v Praze, v průběhu těhotenství vážně uvažovala. Proto ji neúspěch u místních lékařů ani příliš nezarmoutil.

Poslední ordinací, kde Benešovský deník zjišťoval, zda má jejich kartotéka volné kapacity či nikoliv, byla vlašimské praktické lékařky pro děti a dorost Jaroslavy Matuchové.

„Sice jsem tady jen pár měsíců, ale neuvědomuji si, že by kdy paní doktorka nějakého pacienta odmítla zaregistrovat s tím, že máme plno," uvedla zdravotní sestra, která zdůraznila, že každého nového dětského pacienta jejich ordinace ochotně přijme do svého registru.