Zahájení cyklistické sezony si užili na Podblanicku. To se tentokrát konalo ve Veliši. Nebyla to sice akce především pro děti, ale těch tam bylo tradičně požehnaně.

V Janovicích se Pohádkový les s dvanácti zastaveními pro plnění úkolů dětmi konal v zámeckém parku. Ale na plácku, jemuž se tam říká předdvoří, si návštěvníci, jichž bylo možná víc, než dvě stovky, mohli koupit nejen výrobky klientů Centra sociálních služeb Tloskov, ale také další občerstvení. „Přímo při dětské akci by se alkohol rozhodně popíjet neměl,“ mínila Dita Ježilová, která se schovávala ve stínu stromu na předdvoří, když jsme se jí zeptali na názor na nově platný zákon.

Podobné to bylo také na hřišti v Maršovicích. Nejen co do počtu stanovišť pro dětské soutěže, ale také v nabídce občerstvení.  „Dětský den děláme nejméně deset let. Nechceme, aby někdo vyhrál a další prohrál, proto máme pro všechny připravené ceny,“ vysvětlil Michal Hašek, jeden z organizátoru ze Sokola Maršovice.

Ve Vrchotových Janovicích se na organizaci akce podílely vedle úřadu městyse také spolky nebo správa zámku. V Maršovicích zase Sokolové, myslivci, hasiči, úřad či jezdecký oddíl. „Klubovnu na hřišti máme nekuřáckou, z tohoto pohledu to je jednoduché,“ řekl Michal Hašek.