Mezi pravidelné aktivity pořádané pro děti patří například vítání prvního jarního dne, kdy ve středu 20. března rodiče dětem ze třídy Žabek přichystali oblečení v jarních barvách, a tak radování se ze sluníčka a zahánění zimy básničkou šlo úplně samo.

„Děti poznávaly první jarní kytičky, které přinesla ukázat paní učitelka Jaruška, a nazdobily klobouk pro jarní vílu. Na zahradě děti vyzkoušely koloběžky, nakreslily křídou sluníčka a našly schovanou fialku,“ popsala průběh vítání jara zástupkyně ředitelky Kateřina Čmielová.

Na prohlídku rajského dvora v klášteře piaristů se ve středu 10. dubna vydaly zase děti ze třídy Myšek. „Velice ochotně se nás ujal zdejší správce pan Procházka, který nám pověděl, k čemu sloužila ledárna a že se nacházela v prostorách dnešní kavárny U Piaristů. V rajském dvoře jsme viděli starou studnu, sluneční hodiny a také víme, že se tam pěstovaly bylinky pro klášterní nemocnici a lékárnu. Velkým tajemnem pro nás byla velice zajímavá prohlídka podzemních prostor kláštera,“ uvedla vedoucí akce Lenka Navrátilová.

V úterý 23. dubna se děti bavily při loutkovém divadle u pohádky O statečné Margitce.

Příště si představíme děti z MŠ U Kohoutka Sedmipírka v Dukelské ulici v Benešově. V tištěném vydání Benešovského deníku ve středu 15. května 2019!