Ty vybraly děti z Mateřské školy a Základní školy Netvořice, aby tak pomohly svým kamarádům, kteří musí trávit čas v nemocnici.

„Sbírku hraček v netvořické mateřince iniciovala jedna z maminek, Marcela Chnuriková, která již léta spolupracuje s internetovým charitativním projektem Pomáháme Adámkovi – pomáháme dětem. Ten se snaží formou aukcí a sbírek pomáhat vážně, především onkologicky, nemocným dětem a jejich rodinám," vysvětlila asistentka marketingu Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Jana Helm Musilová a dodala, že hračky pro malé pacienty dětského oddělení předala zdravotníků sama Marcela Chnuriková.

„Když jsem v Mateřské škole Netvořice navrhla uspořádat sbírku hraček, napadlo mě, že by mohly hračky putovat na dětské oddělení naší benešovské nemocnice. Zkusila jsem se tedy na oddělení zeptat a dočkala jsem se milého přijetí a zájmu. Jsem moc ráda, že jsme mohli takto přispět a udělat radost malým pacientům, kteří musí trávit čas na lůžku," uvedla Marcela Chnuriková.

Z vybraných hraček měly radost především hospitalizované děti, ale i zdravotníci dětského oddělení.

„Chtěla bych paní Chnurikové moc poděkovat, že zorganizovala takovou sbírku a hračky věnovala našim pacientům. Moc si toho vážíme," poděkovala Marie Marvanová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie.