Pedagogové se snaží o to, aby byly děti šťastné, aby je dobře připravili na povinnou školní docházku a aby v průběhu pobytu v mateřské škole získaly kompetence důležité pro život. To vše ve spolupráci s rodiči a při respektování rodinné výchovy.

Pracovníci chtějí, aby děti měly co nejvíce pozitivních podnětů z okolí i mimo prostor mateřinky, a tak organizují pro děti různé akce.

Lucie Pazderková, zástupkyně ředitelky školky, ráda vzpomíná například na tuto: „Koncem března jsme se s dětmi rozloučili se zimou prostřednictvím vynášení Morany. Původně jsme, jako každý rok, chtěli vyrazit k rybníku do Konopiště. Avšak, počasí nám moc nepřálo, tak jsme si trasu zkrátili a zimě udělali pápá kousek od naší školky. U ohrady s ovečkami jsme společně vyhnali zimu říkankou: Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič. Odtáhnu tě za pačesy za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím nazpátek, svléknu zimní kabátek.“

Mateřská škola v Longenově ulici v Benešově: Medvíďata, Jaroslava Peterková.Zdroj: DENÍK/Eva Kovaničová

Mateřská škola v Longenově ulici v Benešově: Medvíďata s učitelkou Jaroslavou Peterkovou. Foto: DENÍK/Eva Kovaničová

V úterý 11. dubna začal dětem den ve školce hezkou podívanou. Divadelního představení s názvem Rytířská pohádka se zúčastnily nejen jako diváci, ale rovněž se do dění zapojily i jako herci. Celý příběh prolínalo napětí, zpěv písniček, tanec a hlavně dobrá nálada jak u herců, tak i v dětském publiku. Bylo to příjemné zpestření dne.

Za týden si představíme děti z MŠ U Kohoutka Sedmipírka - Na Paloučku v Dukelské ulici v Benešově. V tištěném vydání Benešovského deníku však již ve středu 24. dubna 2019!