U příležitosti svatořečení Matky Terezy, které stanovil papež František na 4. září letošního roku zorganizovala humanitární služba The Oneness-Heart-Tears and Smiles (Slzy a úsměvy srdce jednoty) sbírku 5500 dárkových balíčků pro chudé děti v Indii. Sbírky se v rámci programu Kids to kids (Děti dětem) zúčastnilo přes 50 škol v České republice, mezi kterými nechyběly ani tři základní školy z Benešovska.

„Z vašeho okresu se do projektu zapojily Základní školy v Trhovém Štěpánově, Načeradci a Čechticích," uvedla Bára Lochmanová z humanitární služby Slzy a úsměvy srdce jednoty s tím, že dárkové balíčky obsahují školní a hygienické potřeby, hračku a srdečný pozdrav od dětí, které je připravily. Zároveň dodala, že v těchto dnech rozdávají sestry Matky Terezy dárkové balíčky chudým a opuštěným dětem v Kalkatě a dalších regionech jihozápadní Indie.
Sestra Mercina po převzetí humanitární zásilky v hlavním sídle řádových sester Matky Terezy v Kalkatě prohlásila: „Jsme nesmírně vděční za tyto dárkové balíčky, protože víme kolik radosti a útěchy přinesou strádajícím dětem bez domova, které pravidelně přichází do našich center".

Humanitární službu Oneness-Heart-Tears and Smiles založil kandidát na Nobelovu cenu míru Sri Chinmoy, který se s Matkou Terezou, nositelkou Nobelovy ceny míru, mnohokrát v průběhu svého života setkal. Oba sdíleli společný smysl pro lidskou sounáležitost a míruplné soužití všech národů, kultur a vyznání. V průběhu let věnovala humanitární organizace Sri Chinmoye na přání Matky Terezy zdravotní potřeby a humanitární materiál centrům misionářek po celém světě.