„My si s dětmi každý den ráno sedneme a povídáme si s nimi o tom, co zajímavého zažily třeba o víkendu nebo jak se jim líbilo na výletě či všední vycházce. Teď se ale především věnujeme nadcházejícím vánočním svátkům,“ řekla Jitka Beňová, vedoucí Mateřské školy Chrást nad Sázavou.

Hodné paní učitelky, o nichž děti mluví jako o paní učitelce Blance, Jitce či Pavle, zjišťují tajná přání svých malých svěřenců.

„Oni jsou ještě příliš malé na to, aby dokázali říct, co si opravdu přejí. Když jeden řekne, že by chtěl od Ježíška lego, okamžitě po něm touží i ti ostatní,“ vysvětlila Beňová s tím, že jejich dětské dušičky potěší jakýkoliv dárek.

Podle slov pedagožky mají radost ze všeho, co najdou pod vánočním stromkem. „S dětmi připravujeme vánoční besídku a pro maminky vyrábíme dárky. To je baví a moc se těší, jak rodičům, ale i babičkám nebo sourozencům ukáží, co umí,“ uvedla vedoucí pracovnice.

Na malé caparty bude nejen doma, ale i ve školce čekat vánoční nadílka.

Pod stromkem, který si sami ozdobí, najdou nejrůznější hračky, hry či pastelky. Ty si neodnesou domů, ale zůstanou ve školce, kde si s nimi budou moct společně s kamarády hrát.