Celou akci odstartovalo scénické čtení, kterého se výborně zhostili studenti benešovského gymnázia Gabriela Knížková, Vojtěch Sternberg a Jan Tichovský. Společně četli z knížky pro děti Kamil neumí lítat aneb Pohádka o špačkovi knihomolovi, při němž se školáci pěknou a srozumitelnou formou přesvědčili, proč je čtení tak důležité.

Poté děti společně se starostou města Jaroslavem Hlavničkou zasadily stromeček do květináče, krásně ozdobeného obrázky Karolínky Otradovcové, dětské čtenářky městské knihovny a zároveň žákyně výtvarného oboru Základní umělecké školy Benešov pod vedením učitelky Evy Mixánové.

„Pohádkovník čarovný mezi námi přivítaly děti druhých tříd ze Základní školy Jiráskova a to nádhernou básničkou Vyprávím, vyprávím pohádku, kterou pro tuto příležitost napsal básník, spisovatel a profesor Gymnázia Benešov Pavel Hoza," uvedla Markéta Kalendová, knihovnice dětského oddělení Městské knihovny Benešov s tím, že básničku bezchybně nacvičily společně se svými třídními učiteli. Marcelou Blažkovou a Jindřichem Slunečkem.

Na závěr bylo připraveno malé občerstvení a návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu obrázků žáků ZUŠ Josefa Suka Benešov právě na téma Pohádkovník čarovný. Ta bude v dětském oddělení knihovny k vidění po celý duben.

„Doufám, že pro všechny návštěvníky ale i účinkující, to bylo příjemné odpoledne a věřím, že se sem k nám do knihovny budou nadále rádi vracet," dodala závěrem Markéta Kalendová.