A to i přes to, že budova prochází v současné době rozsáhlou rekonstrukcí.

Zatímco v úterý dopoledne byly na programu oblíbené kuželky, odpoledne si mohly děti vybít přebytečnou energii v sokolovně. Zde musely zdolat opičí dráhu, která prověřila jejich rychlost a obratnost, zahrály si s míčem a čekaly je i hudební hádanky. Na středeční dopoledne se pak mohli těšit hlavně ti, kteří rádi tvoří. To se jim splnilo v jídelně domu s pečovatelskou službou při modelování z keramické hlíny.

„O keramiku byl velký zájem, a protože jsme chtěli vyhovět všem, rozdělily jsme děti do dvou skupin," vysvětlila ředitelka benešovské domu dětí a mládeže Milada Rýdlová s tím, že v době, kdy první skupina modelovala, druhá se vydala na vycházku po městě s názvem Poznávání podzimní přírody. Své vědomosti pak všichni zúročili v malém vědomostním testu.

Také na středeční odpoledne měly pracovnice DDM pro zájemce připravený zajímavý program. Tentokrát vyjížďku ekovláčkem, spojenou s procházkou konopišťským parkem. Bohužel ta se nakonec pro nezájem dětí nekonala.

„Možná je to tím, že v 15 hodin pořádalo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež MeziČas projížďku zdarma, zatímco my jsme požadovali od každého 30 korun. Nebo si děti chtěly odpočinout před školou," tipovala s úsměvem na rtech ředitelka DDM, která zároveň přiznala, že se s kolegyní na projížďku moc těšily, jelikož zámecký park skýtá nepřeberné množství ukázek podzimní přírody v praxi.

Přestože se rekonstrukce benešovského domu dětí a mládeže oproti plánu zpozdila, všechny jeho pracovnice pevně věří, že přestavba skončí do listopadu, aby se tam od druhého pololetí mohly vrátit všechny kroužky. Do té doby musí děti docházet za svými zálibami do náhradních prostor, jako je například dům s pečovatelskou službou, dům seniorů, Mezičas, základní školy Na Karlově a Jiráskova či sokolovna.

„Kroužky mimo budovu začaly normálně se začátkem školního roku. Ty v náhradních prostorách od poloviny října," poznamenala Milada Rýdlová a dodala, že benešovský dům dětí a mládeže nabízí přes osmdesát různých zájmových kroužků a pouze asi pro čtyři se nepodařilo najít jiné místo. Keramiku, stolní tenis, střelce a flétnu.