Tancování s Honzou Onderem se uskuteční v neděli 18. května od 9 hodin v Městském divadle Na Poště a připraveny jsou dva bloky Tanečních hrátek pro děti a dvakrát Latina pro ženy. Kapacita je omezena, a tak by si zájemci s nákupem vstupenek měli pospíšit.

„Benešov mám moc a moc rád. Žije zde mnoho mých přátel, například manželé Ouředníkovi, rodina Otavových a především taneční mistr Karel Maršálek s manželkou a dcerami. K nim jezdím již několik let trénovat jejich taneční páry jako externí lektor a velmi si jejich důvěry v moje schopnosti vážím, neboť jsou to podle mne velcí profesionálové," vyznal se Jan Onder.

Ten navíc každý rok tráví několik dní v Netvořicích, kde učí na letním tanečním soustředění, pořádaném právě Taneční školou Salta manželů Jitky a Karla Maršálkových.

„Musím říci, že je to opravdu nádherný kraj," dodal tanečník.

Taneční hrátky s Honzou Onderem je pořad na České televizi, který se vysílá zhruba rok.

„A protože je, zdá se, hodně sledovaný, začali nás oslovovat různé kulturní organizace, abychom vytvořili něco pro děti živě. Proto tedy Tancování na cestách, kdy si zařádíme s dětmi tváří v tvář. Největší zájem je mezi dětmi od čtyř do deseti let, ale tančí s námi i dospělí," vysvětlil Jan Onder.

Děti se v tomto pořadu naučí několik veselých tanečků, ale hlavně správné postavení těla a rytmické vnímání.

„Také klademe důraz na to, aby pochopily, že je třeba umět udělat několik pěkných dřepů a kliků a po tréninku se vždy dobře protáhnout… A co mě nejvíc baví na tancování s dětmi? Jejich nadšení, touha po jakémkoli pohybu, bezprostřednost a smích," zdůraznil tanečník a pedagog.

KAREL SOUČEK