Jejich první ročník, určený pro děti z třetích až pátých tříd, se odehrál ve čtvrtek.

„Chtěli jsme uspořádat gymnastické závody pro holky i kluky v rámci celého města, ale naše nabídka dalším školám v Benešově zůstala nevyslyšena,“ říkal s trochou smutku v hlase iniciátor nové gymnastické tradice, učitel tělocviku Filip Zafouk.

Ve školní tělocvičně se i tak sešlo na osmdesát malých cvičenců. Jednou z disciplín, kterou museli zvládnout, byla i jednoduchá prostná s kotouly vpřed i zad, výskokem s otočkou nebo klasickým stojem ve váze – holubičce.

Při prvním ročníku Gymnastického víceboje družstev závodníci soutěžili ve čtyřech disciplínách a to prostných, kladině (lavička), přeskoku a minitrampolině.

Nejoblíbenější disciplínou byla minitrampolina a přeskok, kde většina závodníků předvedla velmi dobré výkony. Jako svízelné nářadí se jevily prostná a kladina. Závody byly oživeny atraktivním vystoupením Michala Boltnara, dlouholetého reprezentanta v gymnastice. Udivoval děti cvičením nejen na bradlech, ale i na prostných. Vyvrcholením exhibice bylo dvojité salto s vrutem a salto se čtyřmi vruty z minitrampolíny. Jeho výkon žáci i učitelé ohodnotili spontáním a dlouhotrvajícím potleskem.

Věříme, že jsme těmito závody započali tradici gymnastických závodů, kterých se budou zúčastňovat nejen žáci ZŠ Jiráskova, ale i jiných benešovských škol.

Doufáme, že díky těmto závodům bude gymnastika ještě více zařazována do výuky TV a do mimoškolních aktivit dětí a mládeže.

A jak děti cvičily:

3. ročník

1. místo – 3.A.
2. místo – 3.B.
3. místo – 3.C

4. ročník

1.místo – 4.B.
2.místo – 4.C.
3.místo – 4. Třída výběr

5. ročník

1.místo – 5.A.
2.místo – 5.B.
3.místo – 5.C

Nejlepší závodníci na disciplínách:

prostná - Dvořáková – 3.B.
kladina - Dvořáková – 3.B.
minitrampolina - Marešová – 5.B.
přeskok - Tesáčková – 5.B.

S přispěním Filipa Zafouka a Dany Pokorné