Provozovatel sportoviště a investor stavby, město Vlašim, připravil na úterý 19. listopadu den otevřených dveří. Během něho si příchozí mohou sportovní areál prohlédnout a podívat se i na místa, kam se běžný návštěvník stadionu nedostane.

„Po dokončení takové stavby se jistě sluší zorganizovat jakési slavnostní otevření," míní starosta Vlašimi Luděk Jeništa. „Nechtěli jsme tuto akci uskutečnit během stavby parkoviště, která s sebou nesla určitá omezení. Proto jsme počkali, až budou práce kompletně dokončeny," informoval starosta Vlašimi Luděk Jeništa.

Hala zimního stadionu pojme sedm set sedících diváků, jimž je k dispozici kvalitní zázemí pro sledování sportovních zápasů. Vyhládlí nebo žízniví fanoušci mají možnost využít prostor vnitřní restaurace, nebo občerstvení přímo u ledové plochy.

Ta slouží především pro veřejné bruslení. Hala je vybavena dvěma vstupy. Ten spodní je určen hráčům a návštěvníkům veřejného bruslení.
Horním přístupem po venkovním schodišti vcházejí diváci na sportovní utkání a návštěvníci restaurace.

Samozřejmostí nového vlašimského zimního stadionu je kvalitní vzduchotechnika, která zajišťuje příjemné prostředí jak pro diváky, tak pro návštěvníky restaurace.

„Mysleli jsme i na handicapované návštěvníky. Samozřejmostí je tu výtah pro spoluobčany se sníženou tělesnou pohyblivostí," upřesnil vlašimský starosta Luděk Jeništa a pozval sportovní i ostatní veřejnost na začátek slavnostního ceremoniálu, který dnes začíná v 16 hodin.

Také o bezpečnost hráčů a diváků je postaráno. Ledovou plochu oddělují od hlediště mantinely nové konstrukce s kalenými skly po obvodu pro lepší průhlednost a bezpečnost.

Zázemí pro hráče s kabinami domácích a čtyřmi kabinami pro hosty je ve spodní části haly. Družstva se tak mohou střídat bez zbytečných prodlev.
V nadzemním podlaží je prostor pro diváky, hlediště, malá tělocvična, restaurace a zázemí Správy sportovních zařízení města Vlašim, která stadion provozuje.

„Parkoviště před halou je dostatečně veliké s místem pro čtyři autobusy a více než stovku osobních aut. Parkoviště bude sloužit nejen návštěvníkům zimního stadionu, ale i pro sousedící koupaliště, fotbalové a hokejbalové hřiště a atletický stadion," dodal starosta Luděk Jeništa.
KAREL CHLUMEC