"Datum 15. 5. je zvolen symbolicky, s odkazem na zdravotnickou tísňovou linku 155, která představuje nejdůležitější pojítko mezi záchranáři a těmi, kdo potřebují pomoc. Operátoři, kteří obsluhují tísňovou linku, jsou zdravotníci, tedy specialisté," podotkla tisková mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Číslo 1 094 808 odpovídá počtu všech loňských výjezdů v celé republice zdravotnické záchranné služby. Přičemž v průměru přibližně každých 15 sekund zazvoní na některém z operačních středisek telefon a operátorka přibližně každých 30 sekund vyšle ze základny vozidlo záchranné služby. "A aby byl výčet čísel úplný, dodejme, že výjezdových základen je v současnosti v České republice 307," doplnila mluvčí.

Den linky 155 je jakousi malou poctou všem záchranářům a zúčastnit se ho mohla i široká veřejnost v benešovském Městském divadle Na Poště a zdejším Masarykově náměstí. "Dopolední divadelní program byl sice určen pro menší děti, ale přistavená sanitka a její posádka byla před benešovským divadlem informací chtivým zájemcům k dispozici,“ řekl ředitel středočeské záchranky Martin Houdek s tím, že nikdo neví, kdy se mu získané nebo jen oživené znalosti první pomoci budou hodit.

První farmářský trh v Benešově v roce 2018.
KRÁTCE: farmářské trhy, připomínka prezidenta či seminář pro rodiče