O víkendu začnou stavbaři likvidovat na železniční trati mezi Benešovem a Čerčany u rušeného hradla Bedrč nevyužívaný kamenný most, jenž musí ustoupit stavbě koridoru.
Kvůli demolici se od sobotního rána od 7.10 do neděle 13.30 zastaví na dvoukolejné trati veškerá vlaková doprava. Přerušení provozu pocítí i řidiči v okolí benešovského a čerčanského nádraží, kde bude velká frekvence autobusů náhradní dopravy.
Kvůli nim bude před budovami platit pro ostatní motoristy zákaz zastavení.
V souvislosti s demolicí mostu a navazujícími výlukami bude několik osobních vlaků končit a vyjíždět až ze Senohrab. Místo nich rychlíky, které jsou o tomto víkendu vedené jako spěšné vlaky s možností využití tarifních slev pražské integrované dopravy a dalších zvýhodnění platných pro osobní a spěšné vlaky, ve stanici Senohraby nebo případně ve Strančicích.
Na celé trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi bude vzhledem k obratu vlakových souprav omezená možnost přepravy jízdních kol a cestujících na vozíku.
Mezinárodní část expresů Ex 100/101 Jože Plečnik do slovinské Lublaně i rychlíků R206/207 do rakouského Salzburgu pojede v sobotu i v neděli odklonem přes Plzeň.