Přesně na Štědrý den se jim narodila dcera Emma. Novým domem, do něhož se jen pár měsíců před narozením malé slečny nastěhovali, tak už rok zní dětský smích.

„Emmička se měla narodit až 7. ledna. Jenomže tím, že přišla na svět o čtrnáct dní dřív, jsem neměla do porodnice ještě nic sbaleno,“ vypráví s úsměvem na rtech Jana Havlová. S tím jí narychlo pomáhala jedenáctiletá Klárka, která se rozhodla, že si na příchod sestřičky počká přímo v porodnici. Přestože babička bydlí v těsné blízkosti porodnice, Klára byla neoblomná. Čekání se dospívající dívce vyplatilo. Jen pět minut poté, co se Emmča narodila, si jí mohla pochovat.

„Byla ze ségry naprosto nadšená a je pro ní skvělá chůva. Je až neskutečné, jak se o ní dokáže postarat. Ve všem se na ní mohu sto procentně spolehnout,“ pěje ódy na starší dceru pohodová mamka.

Holčičce, která se narodila 24. prosince 2009 ve 4.24 hodin s porodní váhou 3,97 kg a mírou 52 cm bude zanedlouho rok. Má už pět zoubků a před pár dny udělala své první tři krůčky. „Malá je moc hodná a šikovná. Spí celou noc a už začíná říkat i první slova,“ pochlubila se Jana a dodala, že si hodnější dítě snad nemohli s manželem ani přát.

Ačkoliv měla mladá žena minulý rok už vánoční cukroví připravené na míse, uvařenou rybí polévku, namočené krupky a houby na kubu, nakonec jedla kapra s bramborovým salátem v porodnici a manžel se starší dcerou u babičky v Chrástu. „Letos už budeme na Štědrý den všichni spolu a doma. Dokonce nás bude víc než v loni,“ těší se máma Jana a pokračuje.

„Odpoledne oslavíme Emmičky narozeniny a večer přijde Ježíšek. Možná skončí stromeček i s ozdobami na zemi, ale to vůbec nevadí,“ tvrdí šťastná mamka a na důkaz, že to myslí vážně, dá Emmě velkou pusu.