Ani pak ale řidiči nebudou mít vyhráno. Už v pondělí 29. listopadu se částečně uzavře průjezd silnicí od okružní křižovatky pod nemocnicí. Bez provozu tam komunikace zůstane do pátku 3. prosince.

K uzavírkám dojde kvůli opravám vozovek poškozených při jejich vyžívání jako objízdných tras. První z akcí přináší uzavírku i úseku ulice Ke Stadionu, od křižovatky s ulicí Jana Nohy po křižovatku s ulicí Konopišťskou.

Objízdné trasy vedou ve směru od Prahy do ulice Ke Stadionu přes sjezd ze silnice I/3 na okružní křižovatce Červené Vršky a dále přes ulici Červené Vršky, Novou pražskou, Čechovu a Vlašimskou k benešovskému Černému lesu a ke křižovatce U Topolu.

Ve směru od Konopiště na Vlašim a Sázavu musí jet řidiči po sjezdu ze silnice I/3 Máchovou ulicí a dále Novou pražskou a Čechovou.

„Situace ale také vyvolá změnu zastávek autobusové dopravy. Obousměrně se ruší zastávky „Benešov, Konopišťská“, „Benešov, Benea“, „Benešov, Jana Nohy“ a „Benešov, Křižíkova“, upozornila Andrea Malá odpovědná za propagaci a vztah s veřejností.

V rámci druhé etapy bude částečně uzavřen úsek ulice Hodějovského, ve směru od křižovatky s ulicí Máchova ke kruhové křižovatce u nemocnice. Z Hodějovského ulice nebude umožněn vjezd na kruhový objezd. Úsek bude jednosměrný, od kruhového objezdu směrem ke křižovatce s ulicí Máchovou.