Vyplývá to z upozornění Ivety Štočková ze společnosti Eurovia CS, která zde práce objednané Ředitelstvím silnic a dálnic provádí. „Od soboty do pondělí bude v místě postupně instalováno dopravní opatření – a následně začnou práce,“ konstatovala.

Vyznačování omezení začne podle jejích slov v sobotu odpoledne – tedy poté, co místem projede většina řidičů mířících na víkend – a potrvá právě do pondělka. „V této době bude režim jízdy na daném úseku v režimu 1+1. Toto opatření je z důvodu vytvoření bezpečného prostoru pro pracovníky, kteří umisťují značení a mobilní betonová svodidla,“ vysvětlila Štočková.

Po vytyčení omezení se pak bude jezdit v uspořádání 2+2, tedy se dvěma zúženými jízdními pruhy pro oba směry. Veškerý provoz však bude převeden na pravou polovinu dálnice, tedy do jízdního pásu standardně určeného pro směr na Brno.

Řidiče Štočková vyzývá k dodržování všech vyznačených omezení – a především k respektování stanovených rychlostí. „Plynulý průjezd místem sníženou rychlostí napomáhá bezpečnosti řidičů i pracovníků – a navíc je tak zajištěno bezproblémové zásobování stavby,“ konstatovala.

Příznivou zprávou pro řidiče je, že až zde bude hotovo, bude to definitivní. „Po dokončení těchto prací na podzim letošního roku modernizace tohoto úseku kompletně skončí,“ uvedla Štočková.