Žena si své pozorování nenechala pro sebe a upozornila na psa Benešovský deník.

„Ráda bych vás požádala o pomoc," napsala do redakce v neděli po půl osmé večer a popsala v něm i psího tuláka.

Jedná se o černého psa, stavbou těla podobného zlatému retrieverovi. Není vyloučené, že by mohlo jít o black retrievera.

„Pejsek buď někomu utekl a nemůže najít svůj domov nebo je to tulák," uvedla pisatelka s tím, že ve svém okolí se už hodně dlouho s volně pobíhajícím psem nesetkala. „Je ale dost nepříjemné, že mě tento pejsek již dvakrát vylekal na zahradě," doplnila Petra Slivanská.

Na základě webové informace do redakce napsla Jana Šturcová. "V neděli 3. listopadu jsme viděli odjíždět od Konopiště auto, a pak vyběhl tento pejsek. Bohužel jsme si to spojili až na základě vašeho článku. Tak mám pocit, že ho někdo vyhodil. Auto bylo menší, stříbrné barvy. Možná by se našlo na nějaké městské kameře. Bylo to mezi 15-16 hodinou," snaží se pomoci čtenářka.

Kamery bezpečnostního systému ale v Konopišťské ulici nainstalovány nejsou. Možná má takové mlékárna Danone, ale to by si případ museli převzít policisté, kteří by se, pokud existuje, k záznamu dostali.

Podle Jaroslava Trojánka, velitele Městské policie Benešov je pes velice plachý a veškeré pokusy o jeho odchycení zatím selhaly.

„Snažili jsme se ho odchytit v Konopišti, ale nepodařilo se nám to a nezdařilo se ho dostat ani na vzdálenost, na kterou bychom ho uspali narkotizační puškou. Proto je pes pořád někde venku," sdělil velitel strážníků v pondělí 4. listopadu.

Strážníci se i nadále psa pokusí odchytit.