„Loni se v našem správním obvodu uskutečnilo osmaosmdesát svateb,“ potvrdil mluvčí votické radnice Jan Vachtl s tím, že deset obřadů bylo církevních. Těch bylo rok předtím, i když se ve Voticích odehrálo o už zmiňovaných 13 svateb více, jen šest.

Největší popularitu, jako místo obřadu, má u snoubenců dlouhodobě zámek v deset kilometrů vzdálených Ratměřicích. Tam se loni uskutečnilo osmnáct svateb. Čtrnáct obřadů se konalo přímo na radnici v obřadní síni, dalších jedenáct ve zrekonstruovaném zámku v Libouni. „Mezi zajímavá místa pro obřad lze zařadit také vodní tvrz v Koutech, nebo Polský vrch ve Voticích,“ doplnil mluvčí.

Nejpilnějším oddávajícím se loni stala místostarostka Jaroslava Pokorná. Ta má na svém kontě 18 obřadů. „Oddává se mi dobře všude, ale nejlépe jsem se cítila při obřadu v soukromé zahradě u Ješetic. Byla to svatba pod jabloní a z lidí tam byla hodně cítit láska a sounáležitost,“ popsala politička.

Šestnáct svatebních obřadů loni zvládli starosta Jiří Slavík a místostarosta Jan Kučera. „Pro zajímavost, radní Janě Zelenkové stačilo k patnácti svatbám jen sedm oddávajících dnů, takže zajišťovala v jeden den více než jednu svatbu,“ dodala Jan Vachtl.