Setkání s benešovskými občany se mělo uskutečnit v sobotu dopoledne a děti, které při ní měly vystoupit, se dokonce nabídly, že před začátkem ještě uklidí část města.

„V tomto týdnu byla ze strany pořadatelů akce zrušena, a to z důvodu řady negativních a místy až nenávistných komentářů, které na sociálních sítích reagovaly na pozvánku,“ vysvětlil benešovský místostarosta Zdeněk Zahradníček s tím, že se rodiče rozhodli své děti nakonec na vystoupení neposlat.

Plaketa, kterou Ukrajinci chtěli předat představitelům Benešova v sobotu 18. června 2022 se neplánovaně do jejich rukou dostala dříve.Plaketa, kterou Ukrajinci chtěli předat představitelům Benešova v sobotu 18. června 2022 se neplánovaně do jejich rukou dostala dříve.Zdroj: se svolením Městského úřadu Benešov„Celá záležitost kolem vystoupení nás pochopitelně mrzí,“ dodal Zahradníček a potvrdil, že plaketu, kterou Ukrajinci chtěli předat vedení města jako dík za pomoc, převzali lídři radnice už ve čtvrtek 16. června.

Ani zrušení akce nenechali uživatelé Facebooku bez komentářů spočívajících ve vytýkání ustupování nátlaku. Například Lucie Vítková použila citaci Winstona Churchilla: „Nikdy, nikdy, nikdy, neustupujte v maličkostech ani ve velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele."

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Buďte s námi, vyzval Zelenskyj v českém parlamentu. Poděkoval za pomoc

Zdeněk Zahradníček v reakci na výtky o ustupování zlu, uvedl. „Neustoupili jsme, ale respektovali rozhodnutí rodičů asi třiceti ukrajinských dětí, které měly na akci vystupovat, že vzhledem k reakcím na FB mají obavy a své děti do Benešova nepošlou,“ sdělil.

Tanja Dechka pak i přes kampaň přidala: „Bohužel, jsem se těšila. Ale stejně děkuji Čechám za pomoc a oporu!!!!“