Středočeská správa a údržba silnic zavřela v noci na neděli 21. dubna most před Střezimíří na silnici mezi Meznem a Střezimíří, který spadá pod cestmistovství Sedlec-Prčice. Z boční zdi mostu totiž vypadlo zdivo, a byla tím narušena statika mostu.

Stav mostu je podle hodnocení silničářů velmi špatný. Čekají ho proto opravy. Přípravy byly sice zahájeny už před čtyřmi lety, cestu k realizaci ale brzdí složité majetkoprávní vypořádání. Územní rozhodnutí se tak v rámci legislativního procesu podařilo získat až na jaře letošního roku.

„Na mostě jsme už před čtyřmi lety alespoň provedli opatření v podobě zúžení do jednoho pruhu a snížili zatížitelnost. I přesto však tudy projížděla těžká vozidla, jejichž řidiči nerespektovali zákaz,“ stojí ve vyjádření Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje na facebooku. To samozřejmě vedlo k dalšímu chátrání mostu.

Narušení mostu o uplynulém víkendu ale opravy urychlí. „Legislativa nám umožňuje neprodleně zahájit opravy z důvodu havárie, bez ohledu na majetkoprávní vztahy,“ potvrdili silničáři.