VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Charitativní akce může být jedním ze způsobů jak smysluplně pomoct

Benešov – Jedenkrát měsíčně uspořádat charitativní sportovní akci takzvaný bootcamp, kdy veškeré peníze, které z něho jeho organizátoři získají, poputují na pomoc ať už jedinci nebo organizaci z Benešovska. To je cíl, který si dal na začátku tohoto roku Jan Šach, majitel jedné z benešovských posiloven.

24.2.2014
SDÍLEJ:

Charitativní bootcamp by se měl stát pravidelnou akcí.Foto: Ilustrační foto: Martina Křečková

První akcí tohoto typu, kterou Honza v Benešově, a pro někoho z Benešovska uspořádal, byl charitativní bootcamp trénink pro pětiletého Mirka Piskače, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Zhruba pět tisíc korun, které se podařilo na sportovním podniku vybrat, použijí Mírovi rodiče na jeho rehabilitace. Ty podle slov mámy Martiny malému Mirkovi pomáhají nejvíc.

„Určitě bootcamp uspořádáme i v březnu. A to v sobotu dvaadvacátého a opět u benešovského plaveckého bazénu. Akorát nemám ještě jasno, komu bude výtěžek určený," uvedl Jan Šach a hned vysvětlil také důvod svého tápání.

„Vhodného kandidáta nechci určovat sám, ale bych rád, kdyby ho navrhli buď prostřednictvím e-mailu nebo facebooku sami lidé, kteří se účastnili předešlé akce," vyzval navrhovatele Honza s tím, že výběru uchazeče se začne intenzívně zabývat až příští týden, kdy se vrátím zpět do Benešova. Teď právě totiž odjíždí na týden pryč.

Honzovi nezáleží na tom, zda bude pomoc směřovat jedné osobě nebo organizaci. Co chce ale dodržet, aby se jednalo o někoho nemocného, kdy by mu výtěžek pomohl při léčbě, a o subjekty z Benešova nebo jeho blízkého okolí.

„Chceme být lokální nebo alespoň teď ze začátku než se dostaneme veřejnosti s našimi akcemi do povědomí, a pomáhat zdravotně handicapovaným. Protože to je asi nejvíc co pro něho můžete v dané chvíli udělat. Takže rozhodně se budeme ubírat tímto směrem," zdůraznil hlavní organizátor.

Rozhodnutí o tom, komu vybrané peníze nakonec pomohou, chce nechat na veřejnosti. To ale neznamená, že by on sám neměl typ. V hlavě má prý dva jednotlivce, které nechce zatím jmenovat. Počká si, s čím přijdou ostatní a pak se rozhodneme.

„Jen doufám, že tentokrát přijde víc lidí než posledně. Hodně jsem v to věřil a nakonec dorazilo asi jenom deset lidí," dodal posmutnělým hlasem Jan Šach, který míní, že tohle je způsob jak jednoduše a rychle získat za jedno dopoledne docela dost peněz. Navíc lidé přesně vědí, pro koho je výtěžek určený. Navíc, když mají možnost o obdarovaném rozhodnout sami.

V čem bootcamp trénink spočívá?
Na několika stanovištích absolvují účastníci zhruba pětadvacetiminutové série cviků především s vlastní váhou zaměřené tak, aby se procvičilo co možná nejvíc svalových partií. Jednoduše cviky přirozené pro tělo. Žádné, které by směřovaly jen na jednu část těla. Cvičení je hodně rychlé, energeticky a fyzicky náročné s minimálními pauzami.

Autor: Martina Křečková

24.2.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

FNL: Vlašim - Táborsko 2:2.
7

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení