Přestože zaplněné benešovské náměstí drželo "našim hochům" pěsti, Kanadě nakonec podlehli 2:0. Zítra se tedy utkají o bronzovou medaili. Držme jim pěsti!

Hokejisté Kanady porazili Českou republiku 2:0.

Jakub Hostek je životní optimista, proto věří, že čeští hokejisté vybojují zlato

Na benešovské Masarykovo náměstí, kde mohli lidé sledovat na velkoplošné obrazovce v sobotu hokejové utkání České republiky s Kanadou a v neděli boj o bronzovou medaili našich zlatých hochů z Nagana s týmem USA přišel fandit i Jakub Hostek, který byl jedním z iniciátorů projekce hokeje uprostřed Benešova.

Jakube, co vás k tomu vedlo?
Po vyhraném čtvrtfinále mě napadlo, proč nezorganizovat v Benešově velkoplošnou projekci. Logicky jsem tedy zašel za ředitelem Kulturního a informačního centra Benešov Stanislavem Dvořákem s dotazem, zda by bylo v silách KICka něco takového zorganizovat. Jenomže velké agentury už měly všechno rozpučované. Nakonec mi ale pan Dvořák volal, že díky známému z Bystřice se to podaří. Nápad byl můj, ale realizace byla plně v režii ředitele KIC Benešov. I když ta idea vznikla i v jeho hlavě.

Vy sám jste hokejista?
To ne, ale hokej mám moc rád. Už proto, že jsem na pár zápasech byl a ta atmosféra se vám dostane pod kůži. A když se o ni alespoň tímto způsobem můžete s ostatními podělit, je to naprosto úžasné.

Po první třetině prohráváme s Kanadou jedna nula. Myslíte si, že to naši zvrátí?
Pevně v to doufám. Vždyť je za námi teprve prvních 20 minut. Dokázali jsme otočit i větší zápasy.

Věříte tedy, že dosáhneme i na zlato?
Já jsem životní optimista, takže určitě ano. Kdyby ne, stoprocentně budu našim klukům přát i ten bronz. Určitě sem přijdu i zítra a budu fandit a držet všechny čtyři palce.

Říkal jste, že sledujete MS od samého začátku. Jak podle vašeho názoru naši hokejisté hráli?
Já si nechci hrát na žádného hokejového odborníka. I když je pravda, že v České republice jich je 10 milionů. Ale podle mého názoru, do všech zápasů, do kterých nastoupili, dali maximum. I když se ne vždycky dařilo tak jak by mělo, ale pokaždé to zvrátili a byla to paráda. Minimálně ta atmosféra. V tom jsme mi Češi jedineční.

Rozhovor s Jakubem Hostkem byl pořízený v sobotu po odehrané první třetině zápasu Česká republika – Kanada.