Plánovaná oprava se bude týkat silnice druhé třídy vedoucí od Bystřice k exitu 41 na dálnici D1 u Šternova. „Oprava se bude týkat úseku silnice II/111 od křižovatky se silnicí III/11112 na Mokrou Lhotu po křižovatku se silnicí II/112 u Struhařova,“ potvrdila Petra Kučerová, mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje s tím, že je před zahájením prací nutné přeložit kabely ve správě ČEZ.

Než se cestáři od zmiňované křižovatky u Mokré Lhoty dostanou na křížení silnic 111 a 112, projdou na zhruba pětikilometrovém úseku také zabydlená místa - Hliňánky, Pecínov a Budkov. Celá akce přitom bude pokračováním oprav do kterých v Bystřici spadaly i opravy respektive výstavba mostů. A také předzvěstí další opravy, která se bude týkat úseku od Bystřice přes Líšno ke křižovatce na Mokrou Lhotu. Termín prací na tomto úseku ale zatím není stanovený.

To oprava silnice od III/11112 ke struhařovské křižovatce je podle mluvčí KSÚS už ve fázi přípravy na veřejnou soutěž na zhotovitele. „Ještě je ale třeba zajistit její financování,“ vysvětlila Kučerová.

Zatím ještě neurčená objízdná trasa nejspíš povede přes Benešov a po silnici II/112 na Vlašim. „Předpokládaný termín zahájení prací, pokud vše půjde podle plánu, je druhá polovina letošního roku,“ dodala mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

V současnosti investor, tedy Středočeský kraj respektive Krajská správa a údržba silnic předpokládá, že za dílo zaplatí zhruba 73 milionů korun.