Minulý rok se tato oblíbená akce po dvou covidových letech vrátila v živé podobě na česká náměstí, do kostelů i na další místa. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají ve středu 13. prosince od 18 hodin. Zpívat se bude i na Benešovsku. Premiérově například v areálu Mateřské školy Chocerady. Tradičně se zpěvačky scházejí také u betlému a vánočního stromu na náměstí v Miličíně. Tamní ženy se tam letos sejdou při této příležitosti už podesáté. U zpívání koled bývá také Jana Plačková. „Ještě nejsme zaregistrovaní, ale pokud na ten den nebudeme mít v plánu nějaké jiné důležitější akce, rozhodně si znovu zazpíváme,“ potvrdila.

Podívejte se na záznam loňského hlavního koncertu Česko zpívá koledy:

| Video: Youtube

Mohutný chór zazpívá druhou prosincovou středu opět šest vánočních koled a písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty písní najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Ačkoli jejich počet už v polovině listopadu překročil číslo 200, máte pořád možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště. Součástí akce bývají i živé koncerty, ty se tentokrát uskuteční v Plzni s kapelou Čechomor a v Ústí nad Labem, kde koledy zahraje a zazpívá Divokej Bill.

close Česko zpívá koledy 2023 info Zdroj: Deník zoom_in Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku či Turecku. „Koledy se rozezněly třeba i v hlavním městě Kataru Dauhá,“ prozradila Jitka Peroutková, marketingová ředitelka Deníku.